נתיבות - כיפת ברזל
נווט למעלה
כניסה
כתובת: כיכר יהדות צרפת 4
טלפון : 08-9938712
פקס : 08-9945624
שעות קבלה: בימי רביעי משעה 16:30-18:30
 
ילדי נתיבות מחבקים את חיילי כיפת ברזל
 
בעקבות אירועי הירי שאירעו בנתיבות במהלך הימים שלפני פרוץ מבצע "עמוד ענן" שהתגברו בימים הראשונים של המבצע, הפעיל ראש עיריית נתיבות מכבש של לחצים על ראש הממשלה והגורמים הצבאיים להצבת "כיפת ברזל" במרחבי העיר נתיבות. במהלך פגישה שקיים ראש הממשלה, בנימין נתניהו עם ראשי הערים בדרום, ערב המבצע, הרגיע נתניהו את זוהר בהבטחה כי הסוללה עושה את דרכה לאזור נתיבות ואכן בתוך שעות ספורות הוצבה אי שם כיפת ברזל המכסה את תחום שיפוטה של העיר נתיבות.
 
מערכת היירוט "כיפת ברזל" נותנת הגנה בסבירות גבוהה לתושבי העיר ובמהלך השבוע האחרון יורטו מספר רב של רקטות שטווחו אל עבר האוכלוסיה האזרחית בעיר באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. בפיקוד העורף מתאמצים מאוד להבהיר לתושבים כי אסור להיכנס לשאננות נוכח הידיעה שמערכת היירוט כיפת ברזל מכסה את שמי העיר. "אין הצלחה של מאה אחוז והמערכת אינה מושלמת ולכן על התושבים להקפיד לשמור על הנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף במלואם, לרבות השהיה במרחב המוגן 10 דקות לאחר הישמע התראה".
 
 
ראש העיר יחיאל זוהר, ביקר במתחם בו נמצאת סוללת כיפת ברזל וחיזק את ידי החיילים העושים מלאכת קודש של הצלת חיים והורה למטה החרום שעל יד העירייה לדאוג לכל מחסורם של החיילים, לרבות שיפור תנאי השהיה, הלינה ושדרוג הארוחות של החיילים. לקראת שבת מתכוונת קבוצת נשים מנתיבות לבשל מטעמים עוגות ודברי מתיקה להנעמת שהות החיילים בעמדותיהם.

"תושבי נתיבות יודעים להעריך עד מאוד את העבודה מצילת החיים שעושים אנשי מערכת היירוט כדי להבטיח את שלום ובטחון התושבים ואנו מחבקים ואוהבים את החיילים ונאמץ אותם אל ליבנו ככל שיידרש. מיותר לציין כי החיילים המיומנים במלאכתם הצילו חייהם של רבים ותרמו להגברת תחושת הבטחון של התושבים, אבל אסור לנו בשום תנאי להיות שאננים ועל כל תושבי העיר חלה מחוייבות להישמע להוראות פיקוד העורף בכל הנוגע לשמירה על כללי ההתגוננות ושהיה במרחבים מוגנים בעת הישמע התראה", אמר ראש העיר יחיאל זוהר.